Povodom 10. decembra Međunarodnog dana ljudskih prava, Udruženje Roma Novi Bečej je održalo akciju pod nazivom „Dosta više žrtava, stop femicidu“. Sprovedena je mirna šetnja od prostorija udruženja, kroz ulicu Žarka Zrenjanina do Trga Oslobođenja. Učesnice marša pustile su 33 balona kao znak sećanja na broj žena koje su ubijene u toku 2015. godine. Tokom marša žene su nosile transparente „Spot femicidu“, „Stop nasilju nad ženama“ i „No more victims“.

Vesna Ćerimović, je istakla da je cilj akcije ukazivanje na problem femicida u Vojvodini i Srbiji, kao i odaja počasti ubijenim ženama: „Muškarci širom planete, u svim državama sveta, ubijaju žene, samo zato što su žene. Femicid se nalazi na samom kraju kontinuiranog muškog terora, koji podrazumeva različite oblike muškog nasilja nad ženama, sve do njenog fizičkog uklanjanja. Svake godine oko 66. 000 žena nasilno je ubijeno širom sveta. U Srbiji su od početka godine do 1. decembra, u porodično - partnerskom odnosu ubijene 33 žene. Više od polovine ubijenih žena prijavljivale su nasilje nadležnim institucijama.”

Akciju su podržali: „Oak Foundation”, “Filia. die frauenstiftung” i “Trag fondacija”.