stop-femiciduUdruženje Roma Novi Bečej organizuje Ulični marš povodom 16 dana aktivizma protiv nasilja nad zenama a u okviru Međunarodnog dana ljudskih prava koji se obeležava 10. decembra, kao i akciju pod nazivom “Dosta više žrtava, STOP femicidu”.

Planirana je mirna šetnja od prostorija Udruženja Roma koja se nalazi u ul. Đure Jakšića 29, Novi Bečej, kroz ulicu Žarka Zrenjanina do Trga Oslobođenja gde će se učesnice marša popeti na Kej na kojem je planirano puštanje 34 balona kao znak sećanja na broj žena koje su ubijene u toku 2015.godine.

U toku mirne šetnje žene će nositi transparente na kojima će pisati: NO MORE VICTIMS, STOP FEMICIDU, STOP NASILJU NAD ŽENAMA.

Okupljanje je u 12 časova u ul. Djure Jakšića 29.

Sa maršom se kreće u 13 časova i trajaće do 14 časova.

Marš i akcija su podržani od strane Oak fondacije i Filia.

Odgovorna osoba i organizatorka je Vesna Ćerimović

Pozivamo sve zainteresovane osobe da prijave svoje učesce na e-mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. ili na 023/774-959. Putni troškovi su obezbeđeni za sve učesnike u visini autobuske karte.

S poštovanjem,

Danica Jovanović