stop fasizmuSvake godine 9. maj obeležava se kao jedan od najznačajnijih praznika na svetu.

Ovog datuma proslavlja se Međunarodni dan pobede nad fašizmom 1945. godine. Na današnji dan podsećamo se svih 60 miliona žrtava fašizma i boraca poginulih u drugom svetskom ratu.

Smatramo da je to deo naše istorije koje treba svi da se sećamo, jer nas ta istorija opominje na stravične događaje, koji se nikada ne smeju pponovo desiti.

Pobedom nad fašizmom koji je najbrutalnije kršio ljudska prava prevazišli smo podele i stvorili uslove za ravnopravnost i slobodu uvažavanja različitosti, poštovanja ljudskih prava.

Direktorka Udruženja Roma Novi Bečej, Danica Jovanović poziva sve građane/ke da nastave da poštuju ljudska prava i život bez nasilja i diskriminacije, tako što poštujući zajedničke vrednosti i principe stvaramo sebi bolje okruženje i budućnost.

Udruženje Roma Novi Bečej: Povampirenje fašističkih ideja nećemo tolerisati | Danas