nacionalna koalicija

Dana 21.2.2019. godine osnovana je Nacionalna koalicija za okončanje dečijih brakova u Srbiji. Nacionalna koalicija za okončanje dečijih brakova je unija pojedinaca, institucija i organizacija koja radi na suzbijanju dečijih brakova i na jačanju opcije bezbednog izbora za romske devojčice. Rezultati Nacionalne koalicije biće relevantni na nivou cele zemlje, dok aktivnosti mogu biti usmerene i na određene opštine i/ili gradove ukoliko je neophodno. Cilj Nacionalne koalicije je da okupi relevantne zainteresovane strane u svrsishodnoj i koordinisanoj akciji, koja bi doprinela okončanju dečijih brakova u Srbiji. Udruženje Roma Novi Bečej, organizacija je članica Nacionalne koaliciji. U radu Nacionalne koalicije predstavlja je Danica Jovanović, predsednica. Ovim članstvom Udruženje Roma Novi Bečej jača svoju ulogu u procesima uticaja na okončanje prakse dečijeg braka u Srbiji.