romski bal

romski balUdruženje Roma Novi Bečej je u okviru obeležavanja globalne kampanje „16 dana aktivizma“, organizovalo i održalo prvi Romski bal sa ciljem prikupljanja sredstava za podršku devojčicama žrtvama prakse dečijeg, ugovorenog braka. Sredstva prikupljena u okviru novoosnovanog fonda biće namenjena devojčicama koje su ulaskom u rani brak pretrpele različite vrste nasilja i ispale iz obrazovnog i uopšte društvenog sistema.

Bal je okupio oko 100 gostiju iz Novo Bečeja ali i okolnih gradova i mesta Zrenjanina, Pančeva, Bečeja, Novog Sada. Događaju je prisustvovali i predstavnice i predstavnici Pokrajinske vlade: prva Romkinja u Skupštini Autonomne pokrajine Vojvodine, Jelena Jovanović, Živana Živanović ispred Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje propise upravu i nacionalne manjine i članica izvršnog odbora nacionalnog saveta Roma, kao i predsednik opštine Novi Bečej, Saša Maksimović, kao i predstavnice Trag fondacije.

TV Novi Bečej: Održan prvi Romski bal u Novom Bečeju