10. decembra povodom obeležavanja Međunarodnog dana ljudskih prava Udruženje Roma Novi Bečej i Romska ženska mreža Banata organizovali su ulični marš sa ciljem demonstracije ljudskih prava.

Ulični marš je podržala i pridružila se mirnoj šetnji romska zajednica, Predstavnice Mreže Žena protiv nasilja i predstavnice SOS Vojvodine. Ulični marš je podržao i predsednik opštine Saša Šućurović koji se obratio skupu ispred Skupštine opštine Novi Bečej i rekao da podržava sve akcije Udruženja Roma Novi Bečej, kao i da će uskoro biti doneta odluka da dve članice udruženja uđu u Savet za zdravlje i da će SOS telefon biti podržan od strane opštine. Događaj je podržala i članica opštinskog veća Olga Lalić, poželela je uspeh skupu i rekla da podržava Udruženje. Ulični marš je finansijski podržala Delegacija Evropske Unije. Marš su medijski propratili lokalni mediji, mediji UNDP-a i Romska redakcija iz Novog Sada.